1 2 3

 

جدیدترین اخبار

رزومه مهندس آرش حسینی

آرش حسینی، رئیس کمیته‌ی لیزرتگ ایران، متولد سال 1362 در مازندران می‌باشد. تمامیِ باشگاه‌های فعال در عرصه‌ی لیزرتگ به نوعی مدیونِ وی به عنوان بنیان‌گذار این رشته در ایران می‌باشند. پیش از بررسی توفیقاتِ وی در این ورزش مهیّج، خالی از لطف نیست نگاهی کوتاه به پیشینه‌ی ورزشیِ ایشان بی‌اندازیم.

او در ابتدا ورزش اسکیت را به طور جدّی دنبال می‌کرد و در استان مازندران به عنوان مربّی اسکیت سابقه‌ی فعالیت دارد. وی سابقاً قهرمانِ رشته‌ی ورزشیِ پِینت‌بال بوده و در بسیاری تیم‌های داخلی و خارجی عضویت داشته است. علاقه‌ی شدیدِ وی به ورزش‌های پرهیجان او را تا بازی پینت‌بال در تیم‌های استرالیایی و مالزیایی حتّی مربّی‌گری در آسیا سوق داده است و در این عرصه نیز موفقیت‌های چشمگیری داشته است، از جمله قهرمانی در لیگ حرفه‌ای پینت‌بال در ایران و همچنین آسیا. دیری نگذشت که ورزشِ نوظهورِ لیزرتگ توجه وی را به خود جلب کرد و به سرعت جای پینت‌بال را به عنوانِ یک حرفه برای او گرفت. سهولت بازی، قیمت نازل و مناسب برای تمام اقشار جامعه، و نیز ایمنی از جمله ویژگی‌هایی هستند که به اعتقاد وی موجب علاقه‌ی همگان به لیزرتگ شده‌اند؛ با این حال، وی همواره از پیشینه‌ی ورزشیِ خود در پینت‌بال به عنوان یک سکّوی پرتاب به سوی لیزرتگ یاد می‌کند.

نظر به چگونگیِ شروع لیزرتگ به عنوان یک ورزش پرهیجان در کشور، باید به خاطر داشته باشیم که رشد و توسعه‌ی یک ایده‌ی نو در کشور همواره با چالش‌های فراوانی مواجه است و لیزرتگ نیز از این قاعده مستثنی نبود. با گذشت زمان، ایشان با تلاش برای ثبت کمیته‌ی لیزرتگ ایران توانست مقدّمات حمایت‌های خود جهت ایجاد باشگاه‌های لیزرتگ را فراهم آورد. پیشنهادِ این رشته توسط آقای آرش حسینی به وزارت‌خانه‌ی ورزش ارائه گردید که نهایتاً با موافقت رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی، کمیته‌ی لیزرتگ در تاریخ 09 / 12 / 1390 طی جلسه‌ای توسط کمیته‌ی فنّی فدراسیون ورزش‌های همگانی مورد بررسی قرار گرفت و به عنوان زیرمجموعه‌ی انجمن پینت‌بال شروع به کار کرد. ریاست این کمیته نیز از بدو تأسیس تا کنون بر عهده‌ی وی می‌باشد.  بدین ترتیب، با سازمان‌دهیِ مجموعه‌ی لیزرتگ و رسمیت دادن به آن به عنوان یک ورزش، ایشان هم‌اینک فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه‌ی این رشته در داخل و خارج از کشور را بیش از پیش مهیّا نموده‌اند.


تاريخ انتشار : 1394.3.11 | دسته بندی : معرفی بنیان گزار لیزرتگ در ایران | بازدید : 1101

نظر سنجی

نظر شما درباره هیجان بازی لیزرتگ چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
 

اوقات شرعی

آخرین باشگاه ثبت شده

آمار سایت

  • امروز :12
  • ديروز :12
  • اين هفته :119
  • اين ماه :400
  • امسال :1194
  • کل بازديد :46311